sty 04

MSWiA obiecał przed Świętami nowy ePUAP. No i obietnicy dotrzymał, od dzisiaj dostępna jest pod adresem www.epuap.gov.pl nowa wersja strony portalu ePUAP.

Przed Świętami pisałem o obietnicy MSWiA (konkretnie – 21 grudnia 2010 r.).  Wówczas na stronie ePUAP widniał komunikat o pracach nad ePUAP. Dzisiaj natomiast jest już dostępny w nowej szacie i z nowymi funkcjami. Na samej stronie możemy przeczytać komunikat:

MSWiA uruchomiło nową wersję strony portalu ePUAP. W ramach zrealizowanych działań dokonano modyfikacji w obszarze ergonomii, rozbudowano klasyfikację usług, poprawiono i uatrakcyjniono interfejs użytkownika oraz rozszerzono dostępne funkcjonalności.
Przebudowa interfejsu użytkowania znacznie ułatwiła korzystanie z portalu oraz przyczyniła się do uatrakcyjnienia jego warstwy graficznej. W związku z powyższym na stronie głównej portalu ePUAP udostępniono listę zawierającą zdarzenia życiowe (zmiana miejsca zamieszkania, uzyskanie prawa jazdy, udział w wyborach, otrzymanie dowodu, etc.), dzięki którym obywatel będzie mógł łatwo odnaleźć interesującą go usługę. Ponadto na podstronach serwisu zamieszczono działy pomocy kontekstowej, ułatwiające realizację każdej usługi.
Obecny katalog usług został wzbogacony o funkcje umożliwiające automatyczne tworzenie wykazów usług w zestawieniu alfabetycznym połączonym z funkcjami filtrowania, wyszukiwania, wertowania i stronicowania, a także o rozbudowane mechanizmy niepozwalające na błędne sklasyfikowanie usług.
Powyższe modernizacje elementów, realizowane w ramach projektu ePUAP2, usprawnią najważniejsze procesy biznesowe obsługiwane przez portal ePUAP oraz zapewnią spójność interfejsu graficznego całej platformy.

Czyli czekamy na Profil Zaufany, parę rozporządzeń i możemy zacząć komunikować się z urzędami drogą elektroniczną. Według MSWiA nastąpi już niedługo.

Autor postu: Rafał Osajda \\ tags: , , , , , , , ,


Komentarze wyłączone.

E-administracja, …czyli wszystko co byście chcieli wiedzieć o informatyzacji administracji publicznej, ale boicie się zapytać…