cze 01

W „Rzeczpospolitej” z 24.05.2010 r. możemy znaleźć artykuł opowiadający o perypetiach pewnej osoby, która chciał uzyskać dostęp do informacji publicznej  w Prokuraturze Rejonowej w Jaśle.

W artykule „Prokuratura rejonowa musi prowadzić swój BIP” zamieszonym jakaś czas temu w „Rzeczpospolitej” można przeczytać o historii uzyskania informacji publicznej od Prokuratury Rejonowej w Jaśle, którą w ocenie składającego wniosek, prokurator był zobowiązany udostępnić w BIPie. Z artykułu dowiadujemy się, że Prokuratura Rejonowa nie prowadzi BIPu, tylko Prokuratura Okręgowa (m.in. dla Prokuratury Rejonowej) i wniosek zostały przesłane do Prokuratury Okręgowej. W międzyczasie wnioskodawca złożył skargę na bezczynność do  Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie, który rozpatrzył skargę na bezczynność Prokuratora Rejonowego i stwierdził, że  skarga jest zasadna (sygn. I SAB 57/09).

A tak niedawno pisałem przy okazji o tym, że niektóre podmioty powinny prowadzić BIPy, ale z jakiś „tajemniczych” powodów tego nie robią. No cóż nauka na przyszłość?

Autor postu: Rafał Osajda \\ tags: , , ,


Komentarze wyłączone.

E-administracja, …czyli wszystko co byście chcieli wiedzieć o informatyzacji administracji publicznej, ale boicie się zapytać…