cze 02

Od paru dni w internecie można znaleźć rożne artykuły dotyczące końca kadencji obecnego Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych – Michała Serzyckiego. Jego kadencja kończy się 12 lipca 2010 r.

We wszystkich opublikowanych na ten temat artykułach mowa jest, iż w najbliższym czasie Sejm powinien wybrać następcę obecnego GIODO, ale dotychczas nie zostały przedstawione żadne kandydatury na to stanowisko.

Natomiast na stronie INPRIS ? Instytut Prawa i Społeczeństwa można znaleźć informacje prasową, z której dowiadujemy się że „Helsińska Fundacja Praw Człowieka, INPRIS ? Instytut Prawa i Społeczeństwa oraz Fundacja Panoptykon rozpoczynają monitoring wyboru Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO). Projekt jest nawiązaniem do realizowanych od 2006 r. monitoringów wyborów sędziów Trybunału Konstytucyjnego (www.monitoringsedziow.org.pl), monitoringu wyboru Prokuratora Generalnego (www.hfhrpol.waw.pl/prokurator) oraz trwającego obecnie monitoringu wyboru Rzecznika Praw Obywatelskich”.

Przygotowujące akcję monitoringu organizacje przesłały 27 maja do marszałka Sejmu oraz do klubów i kół poselskich pisma proszące o jak najszybsze wskazanie opinii publicznej kandydatów na GIODO. Gdy zostaną zgłoszeni, organizatorzy tej akcji będą  zbierali i publikowali informacje o zgłoszonych kandydatach, organizowali spotkania z kandydatami oraz obserwowali działania Sejmu przy wyborze GIODO. Akcji ma za zadanie włączenie opinii publicznej w proces wyboru GIODO ? głównego organu państwowego odpowiedzialnego za ochronę danych osobowych obywatel.

Autor postu: Rafał Osajda \\ tags: , , , ,


Komentarze wyłączone.

E-administracja, …czyli wszystko co byście chcieli wiedzieć o informatyzacji administracji publicznej, ale boicie się zapytać…