gru 27

Co słychać w sprawie elektronicznych dowodów osobistych? No własnie, nic co by napawało optymizmem. Może nowo powołanemu Ministerstwu Administracji i  Cyfryzacji uda się w końcu wdrożyć elektroniczne dowody. 

Z „szeptów” w Internecie, jak też z moich rozmów z ludźmi zaangażowanymi w projekt pl.ID, wynika że nie jest dobrze. Wystarczy tylko przeczytać artykuł z dnia 20 grudnia 2011 r. – „Przetarg na nowe dowody osobiste może zostać odwołany zamieszczony w DGP. Z jego treści wynika, że z związku z problemami finansowymi budżetu oraz podzieleniem MSWiA na MSW i MAiC prawdopodobnie trzeba będzie powtórzyć przetarg.

Jednak to nie jedyna przeszkoda we wprowadzeniu elektronicznych dowodów osobistych. Zewsząd docierają informacje o nienajlepsze jakości sprzętu, braku szkoleń czy też informacji dotyczącym wdrażaniu ZMOKU w gminach. Wiele gmin nie wie jak do końcu będzie działał ZMOKU. Cześć tych zarzutów odpiera CPI m.in. żądając zamieszczenia sprostowania do artykułu z dnia 16 grudnia 2011 r. „Góra rodzi myszki” na stronie PAP poświęconej samorządowi terytorialnemu.  Dodatkowo tego samego dnia na stronie PAP pojawi się artykuł z fragmentami wypowiedzi internatów.

To jest tylko przykład jakie emocje wywołuje temat dowodów osobistych (w szczególności u informatyków w samorządach). Zresztą w trakcie rozmowach z kilkoma z nich słyszałem opinie, że nie do końca wszystko  jest dobrze zaplanowane i przemyślane zarówno ze ZMOKU jak i nowymi dowodami.

Która strona ma racje? Niedługo przekonamy się.

Autor postu: Rafał Osajda \\ tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


Komentarze wyłączone.

E-administracja, …czyli wszystko co byście chcieli wiedzieć o informatyzacji administracji publicznej, ale boicie się zapytać…