maj 13

Od jakiegoś czasu trwają prace nad stworzeniem Scentralizowanego Systemu Dostępu do Informacji Publicznej (SSDIP) i prawdopodobnie za miesiąc dobiegną one do końca.

Prace nad Scentralizowanym Systemem Dostępu do Informacji Publicznej trwają już od jakiegoś czasu o czym można przeczytać w sieci. Jednak w ostatnim czasie pojawiły się informacje, iż w czerwcu 2011 r. System powinien  ruszyć. Należy zauważyć, iż samo MSWiA informuje na swojej stronie, że SSDIP ma być udostępnione w III kw. 2011 .

Czym jest SSDIP:

Scentralizowany System Dostępu do Informacji Publicznej to aplikacja, która umożliwi ujednolicenie wyglądu stron podmiotowych BIP dla poszczególnych kategorii instytucji wykonujących zadania publiczne. Dzięki temu, szybciej znajdziemy informacje w biuletynach m.in. urzędów, sądów, czy szkół.
Przez wprowadzenie jednego wzoru strony BIP dla wszystkich instytucji z danej kategorii ujednolicony zostanie wygląd witryn i sposób prezentowania ich zawartości. Przykładowo, oznacza to, że biuletyn każdej gminy będzie miał jednakowe menu przedmiotowe. Analogicznie będzie w przypadku innych podmiotów, np. starostw, urzędów wojewódzkich, ministerstw.

źródło MSWIA

No cóż zobaczymy. W każdym razie powstanie SSDIP na pewno znacznie uprości życie podmiotom zobowiązanym do  prowadzenia BIP.

Autor postu: Rafał Osajda \\ tags: , , , , , ,


Komentarze wyłączone.

E-administracja, …czyli wszystko co byście chcieli wiedzieć o informatyzacji administracji publicznej, ale boicie się zapytać…