maj 12

Wczoraj pisałem o 3 nowych rozporządzeniach dotyczących ePUAP, które zostały opublikowane w poniedziałek w Dzienniku Ustaw. No i są nowe wiadomości o ePUAP, tym razem ze strony aktualności Portalu ePUAP.

Pierwsza wiadomość to, że ePUAP zaczęły wykorzystywać już ZUS i MF. Korzystają z usługi elektronicznego przesyłania tytułów wykonawczych, które dzięki ePUAP-owi stało się łatwiejsze, szybsze i tańsze.

W okresie od listopada 2009 r. do marca 2011 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przekazał do urzędów skarbowych za pośrednictwem ePUAP ponad 73 tys. plików XML zawierających tytuły wykonawcze. Przesyłanie danych zawartych w tytułach wykonawczych w postaci plików XML nie zwalnia z dostarczania do urzędów skarbowych dokumentów w formie papierowej, wpływa jednak na usprawnienie procesu obsługi tytułów przez urzędy skarbowe. Ponadto wykorzystanie platformy ePUAP wyeliminowało konieczność używania w procesie wymiany zewnętrznych nośników danych, których zakup wiązałby się dla ZUS z ponoszeniem dodatkowych kosztów.

Drugi artykuł z aktualności ePUAP, to informacja, że Platforma ePUAP  jest gotowa na wprowadzenie Profilu Zaufanego:

W związku z przygotowaniem do uruchomienia Profilu Zaufanego w skrzynkach podawczych podmiotów, które były dotychczas skonfigurowane do przyjmowania dokumentów podpisanych z użyciem certyfikatu kwalifikowanego, uaktywniono opcję przyjmowania dokumentów podpisanych Profilem Zaufanym.

No to jak można przeczytać, powoli zaczyna wchodzić w życie elektroniczna wymiana dokumentów.

Autor postu: Rafał Osajda \\ tags: , , , , , , , , , ,


Komentarze wyłączone.

E-administracja, …czyli wszystko co byście chcieli wiedzieć o informatyzacji administracji publicznej, ale boicie się zapytać…