gru 09

Na stronie Rzeczpospolitej można znaleźć artykuł o tym ze administracja publiczna uczy się na swoich błędach w zakresie informatyzacji.

W artykule „Administracja zaczęła się uczyć na błędachzamieszczonym 8 grudnia 2010 r. na stronie Rzeczpospolitej można przeczytać, iż administracja publiczna zaczęła zmieniać swoje podejście do informatyzacji swoich urzędów. Urzędu odchodzą od zamawiania dedykowanych programów tj. pisanych pod swoje potrzeby na rzecz zakupu i przystosowania dla swoich potrzeb gotowych rozwiązań.

W artykule porusza się nowe podejście ZUS-u do obecnie zamawianego nowego oprogramowania. Opisuje się również co obecne się dzieje w zakresie informatyzacji w innych instytucjach. W artykule przeczytamy również o planach Ministerstwa Finansów, które planuje zastąpić leciwego Poltax-a nowym oprogramowaniem.

Kilka tygodni temu zarząd ZUS zaprosił na spotkanie przedstawicieli kilkudziesięciu firm IT, którym przestawił kilkuletnią strategię informatyzacji. Dowiedzieli się, jakie tematy ZUS chce zlecić nowym partnerom, jakie są ich budżety i kiedy będą ogłaszane przetargi. Nasi rozmówcy zgodnie przyznają, że to kolosalna zmiana w porównaniu z polityką, którą ZUS stosował jeszcze kilka lat temu.

Autor postu: Rafał Osajda \\ tags: , , , , , , , , , ,


Komentarze wyłączone.

E-administracja, …czyli wszystko co byście chcieli wiedzieć o informatyzacji administracji publicznej, ale boicie się zapytać…