gru 10

Dzisiaj na stronie ComputerWorld możemy znaleźć dwa artykuły poświęcone informatyzacji KRUS-u i ZUS. Z artykułów można się dowiedzieć że KRUS wdraża program typu ERP. Natomiast ZUS chce udostępnić swoje usługi przez internet do 2012 r.

Na stronie ComputerWorld znajdują się dwa artykuły poświęcone informatyzacji ZUS i KRUS. Pierwszy zatytułowany KRUS kupuje system ERP za 16 mln zł” poświęcony jest wdrożeniu przez tą instytucję systemu ERP. System ma być zbudowany na poszczególnych modułach Oracle E-Business Suite i Oracle Enterprise Performance Management, które zostanie zintegrowane z dedykowanymi aplikacyjnymi KRUS.

Oprogramowania ma obejmować takie obszary jak:
– finanse,
– gospodarka magazynowa i materiałowa,
– planowanie
– zarządzanie zasobami ludzkimi.
Projekt ma być sfinansowany z pożyczki otrzymanej przez KRUS z Banku Światowego na realizację części „A” Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich.

W drugim artykule „W ZUS-ie wszystko załatwimy przez Internet” zawarta jest informacja, iż od 2012 r. ZUS ma uruchomić Platformę Usług Elektronicznych. Ma też powstać nowy portal z którego będzie można pobrać i wysłać elektroniczne wnioski. Z kont będą mogły też korzystać osoby otrzymujące świadczenia z ZUS. Na stronie będzie można uzyskać  informację mi.in.: o stanie swoich składek i wysokości ewentualnej emerytury.

Autor postu: Rafał Osajda \\ tags: , , , , ,


Komentarze wyłączone.

E-administracja, …czyli wszystko co byście chcieli wiedzieć o informatyzacji administracji publicznej, ale boicie się zapytać…