cze 16

No i stało się. Od jutra zaczyna obowiązywać nowelizacja ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizacyjnych zadania publiczne.  Od dłuższego czasu w mediach z tego powodu wielkie podniecenie tzn. lepsze i gorsze artykułu na ten temat, a tu „klops”.

Co się stało? A ktoś nie zdążył z pewnym „drobiazgiem„. 13 czerwca pisałem o profilu zaufanym ePUAP i na końcu zamieściłem prorocze zdanie.

W dzisiejszej DGP można znaleźć optymistyczne artykuły o ePUAPie: „Kto może założyć zaufany profil„, „Czy polskie e-dokumenty będą ważne w całej UE„, „Czy można przesłać dokumenty bez e-podpisu„. Ogólnie jasnym językiem opisane zagadnienia dotyczące ePUAPu i podpisu elektronicznego.

Na stronie Centrum Projektów Informatycznych MSWiA, też wieje wiatr optymizmu. Z artykułu pod tytułem „Kolejne dwadzieścia usług dostępne na ePUAP„, można się dowiedzieć,  że od 9 czerwca na portalu ePUAP udostępniono pakiet dwudziestu usług dedykowanych urzędom gmin. Na tej stronie można znaleźć listę tych 20 usług.

No i wszystko byłoby pięknie, gdyby nie dzisiejszy artykułu w „Gazecie Wyborczej„. Artykuły to „Opóźni się zapowiadana przez rząd rewolucja w e-administracji i „E-administracja w Polsce znów opóźniona”. Z których można się dowiedzieć, iż nie prędko zostaną wydane rozporządzenia do znowelizowanej ustawy. GW przewiduje że prawdopodobnie dopiero na jesieni wejdą one w życie.

Piotr Waglowski dzisiaj też zamieścił na swoim serwisie post poświęcony jutrzejszemu wejściu w życie części przepisów ustawy nowelizacyjnej.

Tak wiec MSWiA dodaje nowe funkcje na ePUAPie, ale niestety nie zdąża na czas z rozporządzeniami, które umożliwią używania funkcji ePUAP. A miało być tak pięknie, a miało być tak pięknie… i aby do września.

Autor postu: Rafał Osajda \\ tags: , , , , , , , , , , ,


Komentarze wyłączone.

E-administracja, …czyli wszystko co byście chcieli wiedzieć o informatyzacji administracji publicznej, ale boicie się zapytać…