cze 13

Centrum Projektów Informatycznych MSWiA uruchomił nową funkcję na ePUAP – budzący największe kontrowersje i ciekawość  – „profil zaufany” – czyli teraz tylko czekać na rozporządzenia.

Zaledwie kilka dni temu pisałem o nowej usłudze na ePUAP-ie dotyczącej  dodawaniu się do listy wyborców, a już pojawiła się kolejna nowa usługa. W dniu 11.06.2010 r. na stronie  Centrum Projektów Informatycznych MSWiA  pojawiły się dwie wiadomości:  „Profil Zaufany ePUAP” i „Szkolenie z funkcjonowania Profilu Zaufanego ePUAP” obie dotyczą kolejnej nowej usługi tj. „Profil Zaufany ePAUP„.

Na pierwszej stronie można znaleźć informację, iż od 11.06.2010 r. dostępna jest funkcja „Profilu Zaufanego ePUAP„. dodatkowo znadziemy tam odesłanie do 3 dokumentów:
Instrukcja użytkownika – Profil Zaufany ePUAP,
Instrukcja osoby potwierdzającej Profil Zaufany ePUAP,
Instrukcja integracji z ePUAP w zakresie interfejsów Profilu Zaufanego ePUAP.

Druga strona zawiera informację o serii szkoleń z funkcjonowania „Profilu Zaufanego ePUAP”, zorganizowanych przez Centrum, a które odbyły się w maju. Podstawowym celem szkoleń było nauczenie się przez uczestników potwierdzania Profilu Zaufanego ePUAP, a także sprawowania funkcji administratora podmiotu potwierdzającego. Na stronie znajdziemy też linki do 3 dokumentów (będącymi m.in. materiałami szkoleniowymi):
Administrator Podmiotu Potwierdzającego,
Osoba Potwierdzająca,
Prezentacja – Funkcjonowanie Profilu Zaufanego na ePUAP.

Jak widać MSWiA stara się by wszystko na 17 czerwca działało bez zarzutu, oby jeszcze tylko wszystkie rozporządzenia wydano na czas.

Autor postu: Rafał Osajda \\ tags: , , , , , , , , , , , , , ,


Komentarze wyłączone.

E-administracja, …czyli wszystko co byście chcieli wiedzieć o informatyzacji administracji publicznej, ale boicie się zapytać…