cze 21

16 czerwca 2011 r. Senat przyjął bez poprawek ustawę o zmianie ustawy o dowodach osobistych i ustawy o ewidencji ludności. Ustawa obecnie czeka na skierowanie do podpisu prezydenta.

Postu tego pewnie by nie było, gdyby nie pewien e-mail. Potraktowałem ten e-mail jako swojego rodzaju prośbę/wniosek o umieszczenie tego postu, więc odnotowuje tutaj fakt, iż 16 czerwca 2011 r. Senat przyjął ustawę o zmianie ustawy o dowodach osobistych i ustawy o ewidencji ludności bez poprawek (druki sejmowe nr 4202, 4249, druki senackie nr 1241, 1241A). Cały proces legislacji znajduje się tutaj.

Więcej moich postów dotyczących perypetii eDowodów można znaleźć tutaj.

W ramach przypomnienia dodaj jeszcze, że ustawa odracza termin wydawania nowych elektronicznych dowodów osobistych z 1 lipca do 2011  r. do 1 lipca 2013 roku.  Natomiast ustawa o ewidencji ludności z dnia 1 sierpnia 2011 r. na dzień 1 stycznia 2012 r.

Niestety  m.in. problemy z przetargiem na dostawę blankietów dowodów osobistych spowodowały przesunięcie ustawy w czasie. W trakcie prac w Sejmie poza przesunięciem terminów z ustawy wykreślono m.in. przepisy dotyczący certyfikatu ograniczonej identyfikacji.

Autor postu: Rafał Osajda \\ tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


Komentarze wyłączone.

E-administracja, …czyli wszystko co byście chcieli wiedzieć o informatyzacji administracji publicznej, ale boicie się zapytać…