cze 22

Prawdopodobnie w piątek zostanie wybrany nowy Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych. Według planowanego porządku dziennego 69 posiedzenia Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, porządek dzienny może być uzupełniony o „Powołanie Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych„.

Na stronie Sejmu znajduje się planowany porządek dzienny 69 posiedzenia Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Według planowanego porządku, może on zostać uzupełniony o wybór nowego GIODO. Według przepuszczeń Piotra Waglowskiego, nowy GIODO może być wybrany w piątek. Piotr Waglowski w swoim Poście stawia na wybór dr Wiewiórowskiego na nowego GIODO.

Jednocześnie na stronie sejmowej komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, wśród planowanych posiedzeń Komisji, znajduje się informacja, że w dniu 24 czerwca zostanie zaopiniowanie wniosku w sprawie powołania na stanowisko Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (druk nr 3155) – godz. 14:30, sala 307/bud. B.

Natomiast Helsińska Fundacja Praw Człowieka, INPRiS ? Instytut Prawa i Społeczeństwa oraz Fundacja Panoptykon, które to w ramach prowadzonego projektu Monitoringu Wyborów Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (pisałem o tym tutaj),  zapraszają na spotkanie z kandydatem na GIODO dr. Wojciechem Wiewiórowskim. Spotkanie odbędzie się 23 czerwca (środa) o godzinie 18:00 w siedzibie Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, sala konferencyjna VI piętro.

Autor postu: Rafał Osajda \\ tags: , , , , , , ,


Komentarze wyłączone.

E-administracja, …czyli wszystko co byście chcieli wiedzieć o informatyzacji administracji publicznej, ale boicie się zapytać…