cze
16
|
9 czerwca 2011 r. zaczęły obowiązywać 3 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji dotyczące działania ePUAPu oraz jedno dotyczące użytkowników.
W przeciągu tych 7 dni pojawiło się sporo artykułów w prasie. Sporo napisała DGP, która poświeciła cykl artykułów dotyczących ePUAP w swoim wydaniu z dnia 9 czerwca 2011 r.:
- Zaufany profil ułatwi załatwienie sprawy w urzędzie,
- Dowód osobisty bez wyjścia z domu,
- O interpretację podatkową wystąpimy przez platformę ePUAP,
- Do ZUS dokumenty trafią bez e-podpisu,
- Wniosek o zasiłek na dziecko złożymy w sieci,
- Przez internet wpiszemy się do ewidencji działalności gospodarczej,
- Jak po nowemu wyrobić dowód rejestracyjny,
Czy też artykuł w Computerworld z dnia 8 czerwca 2011 r. Jak załatwić sprawę w urzędzie przez Internet czy też W końcu uruchomiony zostanie profil zaufany na ePUAP z dnia 31 maja 2011 r.
To tylko wycinek z ogólnej prasówki poświęconej ePUAPowi z okresu przełomu maja i czerwca.
W dni 10 czerwca 2011 na stronie Serwisu ePUAP pojawił się komunikat, iż:
Ponad trzy tysiące dwieście złożonych wniosków o Profil Zaufany i blisko dwa tysiące potwierdzonych profili ? tylu Polaków postanowiło skorzystać z możliwości załatwiania spraw administracyjnych drogą elektroniczną w ciągu niecałych dwóch dni.
Niestety nie obyło się bez zgrzytów a mianowicie pojawiły się trudności techniczne (użytkownicy zafundowali ePUAP mimowolnie atak DDoS). Na stronie pojawiały się błędy, portal był czasowo niedostępny (to były moje przygody z próbą wejścia na stronę, choć wiem ze niebytem osamotniony w tych problemach). Przypomniały mi się wówczas problemy z końcem kwietnia dotyczące składaniem deklaracji PIT drogą elektroniczną .
Nie ma już oficjalnego komunikatu o problemach na stronie Portalu, dlatego odsyłam do artykułu Piotra Waglowskiego – Owszem, weszły w życie rozporządzenia i niemal ruszył ePuap oraz do artykułu Falstart e-urzędu z Gazety Wyborczej.
Swoją drogą to nie dziwi mnie, że ta informacja zniknęła ze strony ePUAPu.