lut 02

Rozporządzenia regulujące działanie ePUAP miały wejść w życie, tak żeby można było korzystać z ePUAPu jeszcze w 2010 r. Podobno jest szansa żeby weszły niedługo w życie a przynajmniej jedno z nich.

PAP poinformowała, iż niedługo będzie można przy pomocy Profilu Zaufanego załatwiać sprawy w urzędach.  Z tego co można z wiadomości PAP wywnioskować to chodzi o: Projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia ? 2010 r. w sprawie zasad potwierdzania, przedłużania ważności, wykorzystania i unieważniania profilu zaufanego elektronicznej platformy usług administracji publicznej.

Sama wiadomość o rozporządzeniu nie wskazuje konkretnie czy to o to rozporządzenie właśnie chodzi.

Według ostatnich zapewnień MSWiA, nie będziemy już długo czekać na te regulacje. Rozporządzenie umożliwiające m.in. korzystanie z Profilu Zaufanego jest już po konsultacjach i po drobnych, ale nie merytorycznych, poprawkach i czeka na podpis ministra. Jest więc szansa, że niebawem będzie można przy pomocy Profilu kontaktować się z urzędem, składać podania i wnioski ? takie przynajmniej zakładają nowe przepisy.

Tylko nie należy zapomnieć, iż do działania ePUAPu potrzeba jeszcze paru innych rozporządzeń. Przypomnę tylko o:

Projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia ? 2010 r. w sprawie szczegółowych warunków organizacyjnych i technicznych, które powinien spełniać system teleinformatyczny służący do identyfikacji użytkowników.

Projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia .. 2010 r. w sprawie zakresu i warunków korzystania z elektronicznej platformy usług administracji publicznej.

Tak więc jeśli zostanie podpisane tylko jedno, to jakoś mało ich będzie do działania w pełni legalnie Platformy.

Więcej o projektach rozporządzeń do ustawy o informatyzacji pisałem w tych postach:

Projekty rozporządzeń do ustawy o informatyzacji,
Od jutra (fal)start przełomu w e-administracji,
Projekt nowego rozporządzenia do ustawy o informatyzacji.

Autor postu: Rafał Osajda \\ tags: , , , , , , , , , , , ,


Komentarze wyłączone.

E-administracja, …czyli wszystko co byście chcieli wiedzieć o informatyzacji administracji publicznej, ale boicie się zapytać…