paź 26

Posuwają się prace nad Scentralizowanym Systemem Dostępu do Informacji Publicznej. MSWiA na stronie Centrum Projektów Informatycznych zamieściło informację o otwarciu ofert na budowę SSDIP.

Na stronie CPI MSWiA można znaleźć wpis, iż  w dniu 15 października 2010 r. zostały otwarte ofert w postępowaniu nr 31-CPI-WA-2244/09, którego przedmiotem jest opracowanie ujednoliconego systemu dostępu do informacji publicznej, dzięki któremu podmioty administracji publicznej będą mogły prowadzić strony BIP bez ponoszenia dodatkowych opłat. Należny zauważyć, iż SSDIP stanowi jeden z elementów szerszego przedsięwzięcia jakim jest rozwój elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej – ePUAP2. Dokumentację zamówienia publicznego na budowę Scentralizowanego Systemu Dostępu do Informacji Publicznej można znaleźć tutaj. Do przetargu zgłoszono 5 ofert, m.in. są to oferty Compu, Comarchu oraz konsorcjum Sygnity i Winuela.

Samo MSWiA w opisie zamówienia dotyczącego budowy SSDIP pisze, iż

Wykonawca zobowiązany będzie do budowy rozwiązania informatycznego opartego na systemie zarządzania treścią (Content Management System – CMS) wraz z rozwiązaniem graficznym, konfiguracją środowiska produkcyjnego, wsparciem Zamawiającego w zakresie użytkowania systemu, a także dostarczeniem infrastruktury technicznej  koniecznej do poprawnego funkcjonowania Scentralizowanego Systemu Dostępu do Informacji Publicznej (SSDIP).

Swoją drogą ma to być CMS, więc może będzie miały szansę Joomla lub Drupal? No bo czemu by nie?

Dla zainteresowanych polecam artykuł na serwisie Piotra Waglowskiego pt. Budowa Scentralizowanego Systemu Dostępu do Informacji Publicznej z 28 grudnia 2009 r.

Autor postu: Rafał Osajda \\ tags: , , , , , , , , ,


Komentarze wyłączone.

E-administracja, …czyli wszystko co byście chcieli wiedzieć o informatyzacji administracji publicznej, ale boicie się zapytać…