paź 07

W ZUS’ie i KRUS’ie również przebiega informatyzacja. Ostatnio można było przeczytać o dwóch wydarzeniach związanych z informatyzacją tych podmiotów.

W ostatnich dniach można było się dowiedzieć, iż ZUS zawarł kontrakt z SAP Polska. Z artykuły zamieszonego na stronie Computerworld możemy się dowiedzieć, że:

(…) dzięki standaryzacji oprogramowania wspomagającego zarządzanie finansami i organizacją ZUS w zakresie obsługi finansowo-księgowej, gospodarki materiałowej i HR, możliwe będzie m.in. znaczące rozszerzenie możliwości systemu. W ramach zawartej umowy ZUS zyskał dostęp m.in. do kodu źródłowego, nowych wersji oprogramowania, nowych funkcjonalności oraz pakietów aktualizacyjnych dostosowujących system do nowych przepisów prawa. Na mocy podpisanego kontraktu z systemu mogła będzie korzystać nielimitowana liczba użytkowników. Nowy kontrakt umożliwia również wykorzystanie usług wsparcia i rozwoju systemu świadczonych przez różnych dostawców. Umowa ma również otwierać drogę do stworzenia nowej, zintegrowanej i otwartej platformy wspierającej skuteczną kontrolę finansów ZUS.

Natomiast w przypadku drugiego podmiotu, to na stronie Unizeto Technologies możemy się dowiedzieć, iż KRUS w Warszawie podpisał 3 letnią umowę ze Spółka, w zakresie  eksploatacji, modyfikację, serwis oraz prowadzenie prac rozwojowych systemów informatycznych wspomagających obsługę ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych  KRUS’u.

Autor postu: Rafał Osajda \\ tags: , , , ,


Komentarze wyłączone.

E-administracja, …czyli wszystko co byście chcieli wiedzieć o informatyzacji administracji publicznej, ale boicie się zapytać…