lip 21

Według ekspertów strony internetowe instytucji publicznych w Polsce aż się proszą, by je hackować. Według DGP w ostatnim roku na 78 takich stronach wykryto 1500 luk, z tego co trzecia była bardzo poważna.

W dzisiejszym wydaniu DGP w artykule „Strony urzędów pełne błędów” możemy przeczytać, iż wyniku wzrostu ataków na strony instytucji publicznych Rządowy Zespół Reagowania na Incydenty Komputerowe CERT działający przy ABW zaczął sprawdzać zabezpieczenia stron prowadzonych przez instytucje publiczne. DGP podaje, iż zbadano 78 witryny należące do 46 urzędów i wykryto w nich 462 luk, dzięki którym można włamać się do serwisów. Według przytoczonej w artykule opinii ekspert:

„Te błędy to zazwyczaj nie są jakieś skomplikowane sprawy, z którymi administratorzy nie są w stanie dać sobie rady. Ich likwidacja to kwestia systematyczności, czyli ciągłej kontroli stanu bezpieczeństwa. Jednego dnia można zlikwidować dwie luki, a następnego pojawiają się kolejne cztery. Kontrola to praca bez końca (…)”

No cóż coś w tym jest, polecam lekturę tej strony.

Autor postu: Rafał Osajda \\ tags: , , , , , , , , , , , , , ,


Komentarze wyłączone.

E-administracja, …czyli wszystko co byście chcieli wiedzieć o informatyzacji administracji publicznej, ale boicie się zapytać…