cze 18

Od 2012 roku nie będą wydawane papierowe wersje Dziennika Ustaw, zamiast tego akty prawne będą publikowane tylko w formie elektronicznej. Przedmiotowe zmiany przewiduje przygotowany przez Rządowe Centrum Legislacji projekt nowelizacji ustawy o ogłaszaniu aktów normatywnych.

W obecnej chwili Rządowe Centrum Legislacji prowadzi prace nad (projekt ustawy jest w trakcie uzgodnień międzyresortowych) projektem nowelizacji ustawy o ogłaszaniu aktów normatywnych. Nowelizacja ustawy ma stanowić kolejny etap  „(…) informatyzacji procesu ogłaszania aktów prawnych, pozwalającego na znaczące ułatwienia i uproszczenie dostępu do ogłaszanych w dziennikach urzędowych aktów prawnych„.

Jakiś czas temu temat publikowania źródeł prawa w wersji elektronicznej przewijał się w mediach, jednak bardziej w charakterze „aferalnej” . No cóż zobaczmy co wyjdzie w związku z pracami nad tą ustawą.

Osoby zainteresowane tematem odsyłam do lektury Postu autorstwa Piotra  Waglowskiego, który dokonał w nim analizy nowych przepisów tej ustawy.

Autor postu: Rafał Osajda \\ tags: , , , , , , , , , ,


Komentarze wyłączone.

E-administracja, …czyli wszystko co byście chcieli wiedzieć o informatyzacji administracji publicznej, ale boicie się zapytać…