cze 28

Wybrano nowego Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych został nim – dr Wojciech Wiewiórowski, kandydat zaproponowany przez Platformę Obywatelską. Według informacji zamieszczonych przez „Rzeczpospolitą„, za jego kandydaturą głosowało 270 posłów (22 było przeciw, 118 wstrzymało się od głosu).

W piątkowym wydaniuRzeczpospolitej” oraz na stronieComputerWorld” można znaleźć informację o wyborze dr Wojciecha Wiewiórskiego, na nowego GIODO. W obu artykułach znajdziemy informacje o kandydacie oraz na co  w szczególności zbędzie wracał uwagę jako nowy GIODO.

Dodatkowo na stronie Fundacji Panoptykon zamieszczone zostało nagrania ze spotkania z Wojciechem Wiewiórskim (wtedy jeszcze kandydatem na GIODO), oraz jego życiorys. Natomiast na tej stronie zamieszczono wnioski z przeprowadzonego monitoringu kandydata dr. Wojciecha Wiewiórowskiego. Drugi kandydat prof. Dariusz Górecki wycofał się z kandydowania ze względów osobistych.

Autor postu: Rafał Osajda \\ tags: , , , , , ,


Komentarze wyłączone.

E-administracja, …czyli wszystko co byście chcieli wiedzieć o informatyzacji administracji publicznej, ale boicie się zapytać…