cze 08

Ten post to taka wzmianka o pewnym artykule, z którego dowiemy się, iż w świecie administracji publicznej zdominowanym przez komercyjne produkty Microsoftu i innych firm, pojawił się pakiet OpenOffice.

O co chodzi? A chodzi o artykuł „OpenOffice.org zamiast Microsoft Office w przetargu ogłoszonym przez MSWiA” na stronie „Chip„. Jego autor pisze, iż MSWiA ogłosiło przetarg na zakup i wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego wojewódzkich centrów powiadamiania ratunkowego, umożliwiającego przyjęcie i rejestrację zgłoszeń na numer alarmowy 112 oraz inne numery alarmowe.

W specyfikacji dla komputerów jako oprogramowanie biurowe podano pakiet OpenOffice.org. – nie MS Office. Same komputery mają być na systemie operacyjny MS „VISTA” lub „7” (w wersjach 64 bitowych).

Z własnego doświadczenia wiem ze OpenOffice nie jest rzadkością w urzędach, tak samo jak IBM Lotus Symphony, wiec po co tyle krzyku? To żadna sensacja. Mimo wszystko, fakt ten jest warty odnotowania – MSWiA dba o kieszeń podatników.

Autor postu: Rafał Osajda \\ tags: , , , ,


Komentarze wyłączone.

E-administracja, …czyli wszystko co byście chcieli wiedzieć o informatyzacji administracji publicznej, ale boicie się zapytać…