maj 13

Zbliżają się wybory prezydenckie, a z nimi wzmożona kampania wyborcza w internecie. Jak na razie nie wszystkim sprzyja szczęście. Mamy też nowe pomysły związane z wyborami.

W dzisiejszym (13 maja 2010 r.) DGP można znaleźć artykuł o wpadce  ze stroną internetową kandydata na fotel prezydenta – Bronisława Komorowskiego. W artykule „W sieci rządzą internauci, nie politycy” możemy przeczytać informację o problemach technicznych strony internetowej kandydata PO.  Jak też o walce wyborców poszczególnych kandydatów i tak m.in.: możemy przeczytać o nieczystych chwytach zwolenników poszczególnych kandydatów na portalach społecznościowych wobec zwolenników konkrecyjnych kandydatów. Po przeczytaniu tego artykułu można odnieść wrażenie, że wyborcy już zaczęli kampanię wyborczą i to na całego.  W artykule znajdziemy też ocenę stron kandydatów – które zostały ocenione cytuje: „Strony jak gazetki zakładowe”. Po za tym artykuł opisuje kulisy internetowej kampanii wyborczej poszczególnych kandydatów.

Dzisiaj również m.in. o wyborach na serwisie Piotra Waglowskiego. Możemy przeczytać na VaGla.pl post „Ćwiczenie z demokracji: podpisy na papierze w celu wprowadzenia elektronicznej partycypacji„, w którym znajdziemy opis pomysłu autora serwisu, który dotyczy możliwości zbierania podpisów drogą elektroniczną pod poparciem  projektów obywatelskich ustaw oraz też do zbierania podpisów z poparciem kandydatów na urząd prezydenta RP.

Autor postu: Rafał Osajda \\ tags: , , ,


Komentarze wyłączone.

E-administracja, …czyli wszystko co byście chcieli wiedzieć o informatyzacji administracji publicznej, ale boicie się zapytać…