maj 10

Jakość stanowienia prawa, elektroniczny obieg dokumentów i dostęp do informacji publicznej, to nie wszystkie tematy jakie porusza Piotr Waglowski w dzisiejszej „Rzeczpospolitej”.

W dzisiejszym numerze „Rzeczpospolitej” można znaleźć wywiad z Piotrem Waglowskim pt. „Internauci to również obywatele„. Również na serwisie VaGla.pl znajduje się opis tego wywiadu. W wywiadzie poruszone zostały sprawy dotyczące procesu legislacji projektu ustawy antyhazardowej i przebiegu protestu internautów (obywateli) wobec jej zapisom – mającym na celu blokowanie stron internetowych.  Poruszany jest również temat dotyczący dostępu do informacji publicznej i związany z tym elektroniczny obieg dokumentów, który powinien być stworzony dla potrzeb całego procesu legislacji prawa. Najbardziej jednak przykuwa uwagę  fragment w którym mowa jest, iż obecnie informatyzację administracji publicznej realizuje kilka ministerstw i w związku z tym nie ma praktycznie żadnej koordynacji miedzy realizowanymi projektami – aż trudno się z tym nie zgodzić.

Polecam zapoznać się z całym wywiadem. Czyta się go z wielkim zaciekawieniem i podnoszone są w nim, całkiem ciekawe postulaty.

Autor postu: Rafał Osajda \\ tags: , , , , , , , ,


Komentarze wyłączone.

E-administracja, …czyli wszystko co byście chcieli wiedzieć o informatyzacji administracji publicznej, ale boicie się zapytać…