maj 12

18 maja 2010 r. Komisja Europejska planuje przyjąć Agendę Cyfrową dla Europy (DAfE). Jest to jeden z głównych programów rozwojowych Strategii 2020.

Dzisiaj  dyskutowano nad „Programem Cyfrowym dla Europy” na konferencji MSWiA – „Stan polskiego Internetu 2010„. Natomiast na stronie „Computerworld” możemy przeczytać artykułu o Programie Cyfrowym dla Europy (A Digital Agenda for Europe). Jest to dokument strategiczny i ma wyznaczać kurs dla Unii Europejskiej (instytucji europejskich i państw członkowskich). Program wskazuje co Komisja Europejska będzie robiła w latach 2010-2015. Ma on określać jak można najlepiej wykorzystać społeczny i ekonomiczny potencjał technologii informacyjnych w takich sferach życia jak biznes, praca, rozrywka, komunikacja i wolności słowa. Dokonać ma się wiele zmian w obszarze polityki. Ma też być przyjęcie nowych aktów prawnych.

Polecam zapoznanie się z prezentacją (Program Cyfrowy dla Europy w perspektywie polskiej – Jurand Drop, Departament Społeczeństwa Informacyjnego MSWiA) zamieszoną na stronie MSWiA. Prezentacja pokazuje jakie obszary będą regulowane przez „Program Cyfrowy dla Europy„.

Autor postu: Rafał Osajda \\ tags: , , , , , ,


Komentarze wyłączone.

E-administracja, …czyli wszystko co byście chcieli wiedzieć o informatyzacji administracji publicznej, ale boicie się zapytać…