kw. 30

Na stronie czasopisma „Chip” można znaleźć artykuł z dnia 29 kwietnia o bardzo nurtującym tytule „Polskie prawo nie nadąża za rozwojem technologii.”

W artykule (Autorstwa:  Macieja Gajewskiego) można znaleźć, iż:

… 93% ankietowanych przez Stowarzyszenie Instytut Informatyki Śledczej specjalistów IT, biegłych sądowych z zakresu informatyki, prawników i przedstawicieli służb mundurowych uważa, że przepisy polskiego prawa są niedostosowane do współczesnego, skomputeryzowanego świata.

W dalszym ciągu artykułu, autor opisał przykłady z życia, dotyczące niedostosowania prawodawstwa  (i niektórych osób), do ciągle zmieniającej się rzeczywistości cyfrowej (aż chce się napisać i co w tym nowego?). Autor skupia się co prawda na zagadnieniach dotyczącym informatyki śledczej, jednak odnosi się też do innych sfer informatyzacji „podmiotów publicznych”.

Można napisać, iż artykuł ten porusza znaną wszystkim bolączkę informatyzacji administracji publicznej. Może, gdy będzie więcej artykułów, poruszających ten temat coś się zmieni? Tak wiem, ale czasami dobrze mieć nadzieję.

Autor postu: Rafał Osajda \\ tags: , , ,


Komentarze wyłączone.

E-administracja, …czyli wszystko co byście chcieli wiedzieć o informatyzacji administracji publicznej, ale boicie się zapytać…