kw. 30

Opublikowano długo oczekiwaną nowelizację ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizacyjnych zadnia publiczne.

W dniu 16 marca w Dzienniku Ustaw z 2010 r. nr 40 poz. 230 opublikowano ustawę o zmianie ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne oraz niektórych innych ustaw. Ustawa  podpisana została przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w dniu 5 marca 2010 r. Opis przebiegu procesu legislacyjnego można znaleźć tutaj. natomiast samą treść ustawy dostępna jest pod tym linkiem. Większość przepisów wchodzi w w życie po 3 miesiącach od uchwalenia w życie – 3 miesięczne vacatio legis.

Po nowelizacji w ustawie można znaleźć m.in.: rozszerzono zakres podmiotowy ustawy o informatyzacji, zmieniono dwie definicje i dodano parę nowych, ePUAP staje się oficjalną platformą dla elektronicznej administracji w Polsce, wprowadzono zaufany profil ePUAP jako metodę uwierzytelniania osób do kontaktu z administracją publiczna, zmieniono przepisy dotyczące kontrolerów, znika obowiązek rejestracji systemów teleinformatycznych i rejestrów.

Autor postu: Rafał Osajda \\ tags: , , ,


Komentarze wyłączone.

E-administracja, …czyli wszystko co byście chcieli wiedzieć o informatyzacji administracji publicznej, ale boicie się zapytać…